Fotobiomodulatsioon

Fotobiomodulatsioon tähendab rakkude mõjutamist kindlate valgussagedustega, millel on rakkudele bioloogiline mõju. Fotobiomodulatsiooni bioloogiliselt aktiivsed sagedused jäävad vahemikku 600-1200 nanomeetrit. Need valgussagedused jäävad punase valguse ja infrapunavalguse aladesse.  
Transkraniaalne fotobiomodulatsioon tähendab ajurakkude mõjutamist valgusega. Aju reageerib sagedustele vahemikus 800-1200nm ning valgustugevus peab olema piisav, et läbistada kolju. Lisaks on aju väga reageeriv pulseerimissagedusele, mis annab omaette mõju sellele teraapiale. Kõige rohkem uuritud sagedused aju tervendamiseks on 10Hz ja 40Hz, kuigi kasutatakse ka muid sagedusi. 

Fotobiomodulatsioon ajule

Kasutame kahte transkraniaalse fotobiomodulatsiooni seadet

VIELIGHT NEURO ALPHA

Vielight on üks juhtivaid aju fotobiomodulatsiooniseadmete tootjaid ja kliiniliste uuringute läbiviijaid. Nende seadmed on usaldusväärsed ja efektiivsed. Neuro alpha pulseerib 10Hz sagedusel.

NEURONIC

Fotobiomodulatsiooni kiiver, mis katab terve pea ja millel saab vahetada pulseerimissagedusi. Seade on väljatöötatud koostöös Quiet Mind Foundation neuroteadlastega, kes samuti viivad läbi palju kliinilisi uuringuid. 
Seadmetest kiirgav valgus stimuleerib rakkudes fotokeemilisi reaktsioone, mis kiirendavad loomulikke paranemisprotsesse. Põhiliselt käib see läbi mitokondrite, ehk raku energiakeskuste töö parandamise. Ajus on eriti tihedalt mitokondreid ning aju on toimimiseks piisava energiahulga suhtes väga tundlik. 
Lisaks sellele on uuringud näidanud, et transkraniaalne fotobiomodulatsioon: 
tõstab neurogeneesi (uute ajurakkude moodustumist), BDNF signaalmolekule ja NGF-i (närvirakkude kasvufaktorit
vähendab põletikulisust
vähendab vabasid radikaale ja oksüdatiivset stressi ajus
tõstab aju verevarustust, sh otsmikusagaras
vähendab valu, tõstes endorfiine (naturaalseid kehasiseseid opioide ja valuvaigisteid)
tõstab hapnikutarbimist otsmikusagaras
tõstab serotoniini
Transkraniaalset fotobiomodulatsiooni kasutatakse väga erinevatest aju probleemidest taastumiseks, sh depressioon ja ärevushäired, füüsiline ajukahjustus, insult, Alzheimeri tõbi (suurepäraste tulemustega), Parkinsoni tõbi jne. 

Transkraniaalne fotobiomodulatsioon on teaduse üks uuemaid leiutisi aju tervendamiseks. Fotobiomodulatsiooni kehale on kasutatud aastakümneid ning selle kohta on üle 4000 teadusuuringu. Spetsiifiliselt ajule on seda kasutatud viimased 6-7 aastat, üllatavalt suurepäraste tulemustega. 

Fotobiomodulatsiooni seadmed on nii turvalised, et need ei ole meditsiiniseadmed ning igaüks võib need endale ka ise soetada. Kõrvaltoimeid on harva ja need ei ole tõsised. 

Fotobiomodulatsioon kehale ehk punase valguse teraapia

Punane ning infrapunavalgus mõjutavad aktiivselt kõiki sinu rakke efektiivsemalt toimima. Punane valgus läheb keha pinnale ning omab imelist mõju nahale, muutes selle tervemaks, säravamaks ning tervendades akne või muud nahaprobleemid. Infrapunavalgus läheb kudedesse sügavamale sisse ning aitab terveneda sügavamal tasandil.
Alex Fergus on pannud kokku põhjaliku artikli selle kohta, milliseid tervendavaid omadusi fotobiomodulatsioon kehas tekitab: vähendab põletikulisust, tõstab kilpnäärme toimimist, võib aidata kaalulangedamisel, aitab saavutada paremaid sportlikke saavutusi, kiirendab igasuguseid tervenemisprotsesse, tõstab optimaalset testosteroonitased, tõstab energiataset, parandab vereringet, aitab kaasa fertiilsusele, toetab immuunsüsteemi toimimist, võib aidata mõnede silmaprobleemide puhul, aitab su kehal oma tüvirakke efektiivsemalt kasutada, annab säravama jume, aitab haavadel kiiremini paraneda, aitab ennetada ja leevendada päikesepõletust, aitab suuprobleemide tervendamisel, aitab leevendada kroonilisi valusid jpm mõjusid
Fotobiomodulatsiooni seadmed on nii turvalised, et need ei ole meditsiiniseadmed ning igaüks võib need endale ka ise soetada. Kõrvaltoimeid on harva ja need ei ole tõsised. 

Loe Alex Ferguse artikleid:

Video - kuidas punase valguse teraapia minu elu muutis

Leht on täiendamisel...
Sest mis on tähtsam, kui sinu aju?
book